dohodnite si stretnutie s našim architektom:
+421 918 610 797
Mám záujem o cenovú ponuku

Vyrazte do kúpeľov

bg_blog

O pozitívnych účinkoch kúpeľov sa nemá význam baviť, pomáhajú na pohybový aparát, srdce a cievy, ale napríklad aj psychickej pohode a oddychu od každodenného stresu. Preto sme sa rozhodli napísať blog o trojici kvalitných kúpeľov vzdialených len pár hodín jazdy od Bratislavy. Veríme, že si z nich vyberiete a doprajete si zaslúžený relax.


Turčianske Teplice, Slovensko


zdroj: therme.sk

Kúpeľný areál v Turčianskych Tepliciach prešiel za ostatné roky rozvojom a dnes v ňom nájdete SPA aquapark, päť ubytovacích zariadení (od liečebného domu až po päťhviezdičkový hotel) a samozrejme kúpele, ktorých história siaha až do roku 1281. Voda v Turčianskych Tepliciach pozitívne vplýva na rôzne ochorenia - pohybového ústrojenstva, neurologické, urologické, tráviaceho ústrojenstva, gynekologické, onkologické ochorenia alebo choroby z povolania. Zariadenie ponúka širokú škálu procedúr a na svoje si prídu aj milovníci dobrej gastronómie. To všetko cca 200 km od Bratislavy, pre viac informácií navštívte web stránku kúpeľov.  


Luhačovice, Česko


zdroj: lazneluhacovice.cz

Luhačovice ležia neďaleko česko-slovenských hraníc, približne 170 km od Bratislavy. Tamojšie kúpele spravujú až desiatku prameňov, medzi inými aj u nás dobre známu Vincentku. Okrem vynikajúcich liečebných účinkov sa môže celý areál pýšiť aj viacerými architektonickými skvostmi, ktorým dominuje Jurkovičov dom od známeho slovenského architekta Dušana Jurkoviča. Tieto kúpele sú vyhlásené najmä svojim pozitívnym vplyvom na liečbu dýchacích ciest a podobne ako Turčianske Teplice dokážu ponúknuť ubytovanie v rôznych cenových úrovniach. Viac informácií nájdete na tejto web stránke


Sárvar, Maďarsko


zdroj: sarvarfurdo.hu

Maďari sú svojimi kúpeľmi vyhlásení po celom svete a jedni z najlepších nájdete len 130 km od Bratislavy, v obci Sárvar. Vyvierajú tu dva liečivé pramene, jeden z hĺbky 1 200m o teplote 43 °C, druhý z hĺbky 2 000m o teplote až 83 °C. Areál ponúka päť vnútorných a vonkajších bazénov s teplotou vody do 38 °C, nechýbajú ani sauny, fitness centrum, bowling a detský svet, kde sa zabavia Vaše deti, zatiaľ čo si Vy môžete dopriavať zaslúženého oddychu. Pre viac informácií kliknite sem.

Pozrite si aj